Zapytaj komornika

Zapytaj komornika

150 150 Komornik Warszawa • Monika Sachno

komornik warszawa monika sachno infoliniaKrajowa Rada Komornicza uruchomiła bezpłatną Infolinię Komorniczą.

Jeśli masz pytanie do komornika odnośnie procesu egzekucji, teraz możesz zadać je telefonicznie. Eksperci są dostępni w każdy wtorek w godzinach 9-15 pod numerem telefonu 22 299 87 77.

– Strach przed komornikiem bardzo często wynika z nieznajomości prawa, a co za tym idzie niezrozumienia treści pism i wyroków sądów. Uruchomiliśmy więc stałą Infolinię, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom dłużników, którzy w trudnych sprawach zwracają się o porady bezpośrednio do nas – mówi Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

Uruchomienie stałej, bezpłatnej infolinii jest efektem dużego zainteresowania wcześniejszymi edycjami infolinii organizowanymi przez Krajową Radę Komorniczą, np. z okazji Ogólnopolskich Dni Otwartych Komorników. Decyzję zainspirowała również rosnąca liczba pytań od użytkowników Facebooka skierowanych do komorników za pośrednictwem profilu Krajowej Izby Komorniczej

Każdego roku, w Polsce przeprowadzanych jest kilka milionów postępowań egzekucyjnych. Tylko w 2016 roku odnotowaliśmy 4,5 mln spraw.